Czytelnia

Projekt przedpokoju to wizytówka mieszkania.

Przedpokój (przed-pokój celowy podział) – wskazuje semantycznie jasno i precyzyjnie na funkcjonalność. To przecież miejsce, w którym mamy pierwszy kontaktu z wnętrzem mieszkania. A intuicyjnie przecież dobrze wiemy jak ważne jest pierwsze wrażenie. Badania, których wyniki przedstawili niedawno psycholodzy na konferencji w Austin potwierdzają nasze wrażenia. A zatem – czy tego chcemy czy nie – to pierwsze wrażenie jest kluczowe dla naszego mózgu. Nawet jeśli okaże się błędne, to i tak nasz umysł w ułamku sekundy tworzy swoją opinię. I niestety praktyka pokazuje, że bardzo trudno ją potem zmienić.

projekt przedpokoju - czytaj więcej

Projekt łazienki.

Niezależnie od tego, czy to pomieszczenie jest niewielkich rozmiarów czy też, ze względu na wielkość, jest pokojem kąpielowym, to miejsce, gdzie widoczna jest osobowość i przyzwyczajenia mieszkańców. Jest pierwszym pomieszczeniem, które wita nas każdego ranka i żegna wieczorem – dlatego jego urządzeniu należy poświęcić sporo uwagi, troszcząc się nawet o najmniejszy detal. Dzięki temu, w nagrodę, znajdziemy tam odprężenie i przyjemność z przebywania w przestrzeni, która nas wyraża, a tym samym pozytywna energia będzie nam towarzyszyć cały dzień.

projekt łazienki - czytaj więcej

Projekt salonu - architekta wnętrz słów kilka.

Choć tytuł sugeruje, iż będzie to tylko krótki tekst, to oczywiście nic bardziej mylnego (szyk jest celowy) – bowiem nie sposób ograniczyć tego do kilu słów – a jest to temat na wiele, wiele stron – stąd próba podania wielu informacji w pigułce – na ile się to uda – proszę ocenić samodzielnie ☺ - miłej lektury.

projekt salonu - czytaj więcej

Pokój dziecięcy - dom przyjazny dziecku.

Jak zaprojektować pokój dziecięcy? Jakie wybrać kolory, jakie materiały zastosować? Jak dostosować pokój do wieku dziecka, do jego upodobań, a jak spełnić oczekiwania rodziców? Już tych kilka pytań pokazuje, z jednej strony, iż jest to zadanie dla architekta wnętrz niebywale trudne, zaś z drugiej staje się wyzwaniem w relacjach – dziecko, rodzic, architekt. Razem zaś stanowi bardzo ważny element współpracy w trakcie projektowania mieszkania, bowiem to, jak mądrze zaprojektujemy wnętrze, w którym nasze dziecko przebywa, będzie mieć istotny wpływ nie tylko na jego samopoczucie w danej chwili, ale pozwoli mu asymilować otaczający go świat i kreować poczucie własnej, indywidualnej tożsamości i wrażliwości na piękno – to bezcenne wartości, które powinniśmy uaktywnić w naszych dzieciach.

pokój dziecięcy - czytaj więcej

Projekt kuchni.

Planując zakup czy też remont mieszkania, domu, warto poświęcić sporo uwagi wnętrzom, w tym przypadku kuchni, aby w rezultacie, na wiele lat, otrzymać przestrzeń, w której będziemy się czuć dobrze. Mało tego, to przestrzeń, w której spędzamy dużą część wolnego czasu – dlatego warto jej poświęcić szczególną uwagę. Od czego warto zacząć? Jest wiele czynników – do najważniejszych należy wybór stylu, charakter pozostałych pomieszczeń (jeśli to jest kuchnia otwarta), potrzeby mieszkańców i ich przyzwyczajenia, sposób życia i wiele innych. Już z tego pobieżnego oglądu wynika, iż jest tak wiele zmiennych, o których trzeba pamiętać, iż najlepszym rozwiązaniem, minimalizującym nasze ryzyko, będzie zatrudnienie projektanta wnętrz. Nie ma żadnych wątpliwości, iż taka inwestycja na pewno się opłaca.

projekt kuchni - czytaj więcej

Jaki blat kuchenny wybrać? - architekt wnętrz radzi.

Dlaczego taki temat? Wydawać się może, iż to coś bardzo drobnego, szczegółowy element projektu czy aranżacji kuchni - w sumie może nie warto o nim mówić, pisać i szczególnie się tym tematem zajmować? Może trzeba skupić się na cenie i na tym poprzestać. Nic bardziej mylnego - sądzę, iż jest to jeden z ważnych elementów funkcjonalnych aranżacji kuchni.

Jaki blat kuchenny wybrać? - czytaj więcej