• Magda Knappe
  • 20/02/2022

Projekt wnętrz domu Warszawa Targówek

Przejdź do następnego projektu
Projekt jadalni z dużym stołem

Klienci zgłosili się do mnie jako do architekta wnętrz z prośbą zaprojektowania mieszkania znajdującego się na targówku. Wtedy nie sądziłam, że rozpoczniemy pracę nad dwoma mieszkaniami, żeby finalnie zająć się projektem nowoczesnego domu :) Po prostu w trakcie prac nad projektem najpierw pierwszego a potem drugiego już znacznie większego mieszkania klienci doszli do wniosku, że zamiast inwestować w duże mieszkanie w bloku, wolą przeznaczyć te środki na budowę swojego wymarzonego domu. W dość krótkim czasie, klienci znaleźli odpowiednią działkę oraz zaprojektowali bryłę domu wraz z zatrudnionym architektem. Ja zajęłam się wnętrzami.

Klienci od początku nie wiedzieli jaki materiał wybrać na podłogę. W całym domu zastosowane zostało ogrzewanie podłogowe ale w dobie dostępności podłóg warstwowych nie stanowiło problemu przy zastosowaniu drewna. Podłoga drewniana nie jest jednak tak praktyczna jak płytki co przy dwójce biegających dzieci może mieć znaczenie. Właśnie w takich kwestiach może pomóc projektant wnętrz przedstawiając wszelkie za i przeciw wybranego rozwiązania i tak było i w tym przypadku. Finalnie klienci zdecydowali się na zastosowanie drewna na piętrze a na parterze na szare płyty gresowe w dużym rozmiarze.

Na parterze znajduje się wiatrołap z dużym lustrem siedziskiem i przestronną szafą z drzwiami przesuwnymi. Drzwi szafy wykonane zostały z płyty mdf lakierowanej w białym połysku z przecinającymi czarnymi frezami tworzącymi abstrakcyjny wzór. Za szklanymi drzwiami otwiera nam się widok na dalszą część domu, salon, kuchnię z jadalnią oraz schody prowadzące na piętro.

Cały dom został utrzymany w nowoczesnej stylistyce, szare płytki gresowe na podłodze zostały zestawione z betonem, czarnym kamieniem, czarnym marmurem z żyłkami oraz z drewnem w kolorze orzecha. I tak na całej ścianie w salonie zostały umieszczone wykonane na zamówienie płyty betonowe w dwóch odcieniach szarości z umieszczonymi pomiędzy niektórymi płytami profilami z taśmą led. W salonie znajduje się również kominek wraz z zabudową meblową, ukrywającą podręczny barek. W salonie zmieściła się również bardzo duża strefa wypoczynkowa z kanapami oraz specjalnie zaprojektowaną ścianą medialną z telewizorem gdzie oprócz forniru z orzecha, zastosowałam marmur nero marquina z widocznymi żyłkami. Na uwagę zasługują również zaprojektowane sufity podwieszane z oświetleniem i czarnymi wnękami które podkreślają nowoczesny styl domu.

Kuchnia z jadalnią znajduje się po prawej stronie od wejścia. Ponieważ pomieszczenie jest duże, w kuchni znalazło się miejsce z wyspą i hokerami, które było marzeniem inwestorów. Czerń, biel, szarość te materiały zostały ocieplone wizualnie za pomocą drewna i mimo, że dom jest nowoczesny nie mamy wrażenia że jest zimny.

W wc na parterze zastosowałam czarne płytki 3d pomiędzy którymi, gdzieniegdzie zostały umieszczone srebrne dekory z tej samej kolekcji. Naprzeciwko wejścia znajduje się drewniany blat z umywalką o ciekawym kształcie a po prawej stronie lustro, które multiplikuje całe pomieszczenie przez co wydaje się większe.

Pomiędzy salonem a kuchnią znajdują się schody dywanowe z orzecha prowadzące na piętro. Tu na podłodze znajduje się deska warstwowa dębowa, która kontrastuje z kolorem schodów a całą ścianę po prawej stronie pokrywają płytki z czarnego kwarcytu. Na piętrze znajduje się sypialnia właścicieli, 2 sypialnie dzieci, 2 łazienki, pralnia oraz gabinet Pana domu.